VIEW

JEN DESIGN
Jan Slavíček, DiS.
Jan Slavíček, DiS.
(*1981)
“Fotím, lyžuju, cestuju, žiju.”
…Tedy podle období. Po celý rok se ale bavím grafickou tvorbou, a to vlastně už od roku 1989. Pocházím z Trutnova, města na úpatí Krkonoš. S tím souvisí i můj postoj k přírodě, horám a sportu.

Mám rád čistý výrazný grafický styl s přesahem. Rád vám v tomto duchu vytvořím motiv, logo, kampaň, ať už pro váš online či tisk. Ve studiu se zabývám firemní identitou, webdesignem, tiskem, výrobou reklamy, ilustrací, designem oblečení, kol a třeba i lyží. Zapálení klienta pro navržený způsob řešení daného projektu je vždy motivující. Přináší radost ze smysluplné práce, který se musí projevit na výsledném produktu.

Kromě grafiky a designu se již od mládí zajímám o fotografii. Fotografie má mnoho disciplín. Komerčně fotím produkty, eventy, svatby. Nevyhne se mi ani sport, portrét, krajina, hory, cesty… Digitální fotografie je nedílnou součástí mé grafické práce.

Tvorba, cestování, hory, cyklistika, voda, potápění, komunita, kultura jsou slova, která bych použil pro výraz mého světa.

CV

2020 - 2024
JENDESIGN.EU
GRAFIKA / FOTOGRAFIE / DESIGN
Grafické studio jsem založil v květnu 2020. Ve studiu se zabývám firemní identitou, webdesignem, tiskem, výrobou reklamy, ilustrací, designem oblečení, kol a třeba i lyží. Mezi dosavadní výrazné projekty bych zařadil kompletní design freedivingové značky APNOE, design elektrokol ECOBIKE, vizuální styl pro T- MAPY, prohloubení spolupráce s TRUTNOV TRAILS a nové projekty s trutnovskou firmou TEXART.
2012 - 2020
BP LUMEN s.r.o.
SENIOR GRAPHIC DESIGNER / FOTOGRAF
Téměř 8 let jsem působil jako grafik a fotograf v inovativní české firmě BP Lumen. Tento původně rodinný podkrkonošský podnik založený v r. 1991 se zabývá velkoobchodem i maloobchodem s cyklistickým zbožím. Především pak navrhuje a vyrábí jízdní kola a elektrokola značek APACHE, QAYRON a LEVIT. Mým hlavní úkolem byla vizuální propagace těchto značek a vše kolem jejich marketingu - vizuály katalogů, inzerce, tisky, online kampaně a třeba i prezentace na veletrzích cyklistiky. Podílel jsem se i na propagaci několika sportovně kulturních akcích, které oživily Jestřebí hory. Byla to velmi přínosná praxe v rostoucí firmě.
2011 - 2012
M.R. MANAGEMENT a.s.
GRAPHIC DESIGNER / FOTOGRAF
Externí spolupráce s PR agenturou M.R. Management byla zajímavou zkušeností. Nejvýraznějším projektem byla tvorba lifestylového magazínu LA BOHÈME. Název, logo, identita, web a následná sazba se zkušeným kolegou mi otevřela svět dvousetstránkového lifestylového magazínu. Druhým výrazným projektem byl časopis FILMSTAGE. Pro ten jsem navrhl webové stránky, podílel se na identitě značky ve smyslu návrhu propagačních materiálů a inzerce. V této době jsem se věnoval fotografii eventů spojené s aktivitami okolo probíhajících projektů.
2010 - 2012
CESTOVÁNÍ
APPLE District Bozen
Po ukončení studia mě nemohlo napadnout nic lepšího, než se vypravit do světa. Jel jsem si s partou kamarádů vydělat pár peněz do Bolzana v Itálii, kde jsem dva měsíce trhal APPLE. Pak to už šlo rychle. Západní pobřeží a thajské ostrovy v Indickém oceánu a první opravdové potápění. Moře mě baví, takže následovala cesta do Malajsie, Austrálie a na Nový Zéland, kde jsem se zdržel pár měsíců a projel autostopem oba ostrovy a Steward Island. Byl to opravdový backpacking. Přestože se mi nedařilo sehnat práci grafika, mohl jsem si dovolit bydlet v Hiltonu. Na balkoně za pár pivek na noc. Na motorce jsem projel sever Vietnamu a postupně se po Mekongu dostal až do Kambodži, kde mi bohužel ukradli pas. Naštěstí mi na ambasádě vydali dočasný britský a já mohl pokračovat dál. A tak jsem dojel až na Koh Tao, malý ostrov v Thajském zálivu, kde jsem nakonec zůstal půl roku. Naučil jsem se potápět bez přístroje, potkal lidi z různých koutů světa a vlastně se konečně naučil mluvit anglicky. Tohle místo jsem si opravdu zamiloval, proto jsem se sem ještě několikrát vrátil. Čas a lidé tyto kouty velmi rychle mění…
2007 - 2010
HOLLARKA
INTERAKTIVNÍ GRAFIKA
Po několikaleté pracovní zkušenosti jsem se rozhodl rozvíjet své dovednosti. Podařilo se mi úspěšně absolvovat talentové zkoušky a v 26 letech jsem tak nastoupil na tříletá denní studia oboru interaktivní grafika na Vyšší odborné škole a Střední umělecké škole Václava Hollara. Pod vedením MgA. Jana Gemrota, Ak. soch. Štěpána Klase, PhDr. Lucie Holé a dalších jsem studoval grafický design, počítačovou grafiku, písmo a typografii, figurální kresbu, multimediální ateliér, invenční kreslení a spoustu jiných technik. Škola mi hodně dala. Nové kamarády, zkušenosti a zážitky, na které moc rád vzpomínám a ze kterých doteď čerpám.
2001 - 2007
TECHNICKÉ SLUŽBY TRUTNOV s. r. o.
Vývoj a správa GIS. pro správu obecního majetku.
Na tomto projektu jsem spolupracoval s programátory ze softwarové firmy GORDIC, GEODÉZIÍ KRKONOŠE a MĚSTEM TRUTNOV. Šlo o vytvoření informačního systému na správu obecního majetku s připojením do grafického rozhraní technické mapy neboli pasportu s přesahem do účetnictví.
2000 - 2001
ZÁKLADNÍ VOJENSKÁ SLUŽBA
ČETAŘ - VELITEL DRUŽSTVA
Základní vojenská služba se mi nevyhnula, a já tak nastoupil na rok k letectvu. Nejprve na výcvikovou letku do Olomouce, ze které jsem byl převelen na Letku obrany na 21. základně taktického letectva v Čáslavi. Doteď umím perfektně skládat komínky.
1999 - 2000
JAZYKOVÁ ŠKOLA LABYRINT
ANGLICKÝ JAZYK
Umět v devadesátkách anglicky byla velká výhoda, a tak jsem se i já po střední škole rozhodl rok studovat angličtinu ve středně pokročilé skupině.
1995 - 1999
STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÁ ŠKOLA DŘEVAŘSKÁ A EKOLOGICKÁ
KONSTRUKCE A TVORBA NÁBYTKU
“Protože nejsme hospodští rváči a nenosíme po kapsách kudly, naučím vás teď ořezávat tužku dlátem.” To byla první mistrova slova při praxi. Hlavním předmětem bylo navrhování nábytku, jeho funkce, historie, znalost materiálů (především dřeva) a následný design celého interiéru s důrazem na využití v praxi.
1992 - 1995
ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA
OBOR ŘEZBÁŘSTVÍ
Rozvinutím oboru malířství pak bylo tříleté studium oboru řezbářství, které jsem začal u MgA. Jiřího Kobra.
1989 - 1995
ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA
OBOR MALÍŘSTVÍ
Mé výtvarné počátky jsou spjaty se Základní uměleckou školou v Trutnově a především s učitelkou Mgr. Zdislavou Holomíčkovou. Té děkuji za trpělivost a za to, že mě navedla na cestu, po které stále jdu. Malba, kresba, grafika nebo modelování, volnost zpracování libovolnou technikou, to vše mi dalo do začátku opravdu hodně.

KeyskillsGRAPHIC DESIGN
ART DIRECTION
BRAND & CORPORATE IDENTITY
PHOTOGRAPHY


Clients