VIEW

APNOE

 

 

„ Freediving je o emocích, o chvílích, kdy jste sami se sebou, kdy jste ve stavu beztíže a pohybujete se v trojrozměrném prostoru. A to vše na jeden nádech. Jen vaše mysl a vaše tělo. Těžko se to popisuje, ale je to ten nejintenzivnější pocit, co znám. Když víte, co se ve vašem těle odehrává, umíte kontrolovat svou psychiku a pak cítíte, jak vaše tělo reaguje a funguje, je opravdu životem v tom pravém slova smyslu. 

 

 

 

 

 

 

Nad založením vlastní freedivingové školy jsem přemýšlel dlouho, ale v plánu byla spousta dalších věcí a mně na to nezbýval čas ani energie. Pak ale přišel rok 2020. Rok velkých změn. Kvůli Covidu-19 se všechno zastavilo a moje práce průvodce freedivingu s kosatkama v Norsku vzala pro tento rok za své. Nechtěl jsem ale sedět se založenýma rukama a čekat. Rozhodl jsem se proměnit myšlenku ve skutečnost.

Po několika letech práce instruktora v Thajsku, Egyptě a Norsku a úžasné možnosti potápět se každý den mám dostatek zkušeností k rozvoji freedivingu v Čechách. Nadchnout pro něho další lidi a ukázat jim nový prostor - Nový space -  APNOE.SPACE

Chci tréninkový klub a školu, organizovat hloubkové kempy a expedice a vyvíjet high end vybavení pod svou značkou.

 

 

 
Ticho, samota, tlukot srdce
a nekonečný modrý prostor.
Emoce, čistota a ta nejzákladnější věc
jako je jeden hluboký nádech.
 

 

 

Ticho, samota, tlukot srdce a nekonečný modrý prostor. Emoce, čistota a ta nejzákladnější věc… jeden hluboký nádech.

APNOE pochází z řeckého slova APNOIA, neboli “bez dechu”. Webové vyhledávače spojují apnoe nejčastěji se slovy jako jsou nemoc, syndrom poruchy spánku. Ovšem to je spánková apnoe. Toto slovo si ale nezaslouží být spojováno pouze s negativním významem. Nedýchat záměrně může být i úžasně příjemný pocit. Když odemknete své zábrany a zjistíte, že nemusíte po dobu několika minut dýchat a že ve stejnou chvíli cítíte, jak vaše tělo opravdu žije, stává se APNOE čímsi úchvatným. Uvědomíte si, že jen díky relaxaci zvládnete lehce zadržet dech na 3 minuty a nepříjemné stavy dokážete vědomě kontrolovat. 

Vytvoříte si tak vlastní prostor - space -  APNOE.SPACE

Mezi elementární tvary ve vesmíru patří kruh. Kulaté jsou molekuly kyslíku. Kyslík je součástí vody, ze které jsme vzešli. A do vody nás to táhne zpět. Kruh je symbol života. Vše začíná a končí. Jako každý nádech, každé tempo, každý ponor... Když se hluboce nadechnu a padám dolů, jsem uzavřen ve svém vlastním světě. Když dopadnu na dno, musím se otočit a plavat zpátky na hladinu. Euforická část je vystřídána prací a výkonem.

 

 

 

WEBDESIGN

PRINT

RECENZE